screenshot of pc3000diskanalyzer

pic1 pc3000 diskanalyzer


دانلود نرم افزار تست هارد دیسک Disk Analyzer

یکی از بهترین نرم افزار های تست هارد دیسک ، برنامه دیسک آنالیزر می باشد . نرم افزار تست هارد دیسک Disk Analyzer می تواند سطح هارد دیسک را بصورت سکتور به سکتور بررسی کند و گزارش تست را بصورت گرافیکی نمایش می دهد . شرکت AceLab روسیه این نرم افزار را مخصوص تست هارد دیسک منتشر نموده است .

نرم افزار Disk Analyzer در واقع یک نرم افزار مکمل برای PC3000 می باشد که کاربران معمولی نیز می توانند از آن استفاده کنند و این نرم افزار به صورت رایگان توسط شرکت AceLab منتشر شده است تا کاربران به راحتی از آن استفاده نمایند . این نرم افزار بعنوان یک ابزار کمکی برای تعمیر هارد دیسک در کنار PC3000 مورد استفاده قرار می گیرد . کاربران عادی می توانند از این نرم افزار به تنهایی استفاده کنند و از قابلیت های آن بهره مند گردند .

اگر قصد دارید از سلامت سطح هارد دیسک خود مطمئن شوید می توانید از این نرم افزار استفاده کنید . همچنین می توانید سرعت نوشتن و خواندن اطلاعات را بررسی نمایید . اما نکته قابل توجه در رابطه با این نرم افزار این است که مهم ترین قابلیت این نرم افزار یعنی تست سطح هارد دیسک و فهرست گیری از بدسکتور ها و جدا کردن آن ها فقط به همراه دستگاه PC3000 قابل استفاده می باشد .

Verifying: با انتخاب این گزینه سطح هارد دیسک با وضعیت فعلی موجود (بدون تغییر در سکتورها) مورد بررسی قرار می گیرد . این گزینه برای تست صحت هارد دیسک در زمانی که اطلاعات ذخیره شده در آن مهم می باشد استفاده می شود و تغییری در اطلاعات بوجود نمی آید .

Reading: زمانی که این گزینه انتخاب شود ، صحت خواندن اطلاعات از روی سکتورها بررسی می شود . پیشنهاد می گردد که این گزینه را بعد از تست Writing انجام دهید .توصیه می شود که هیچ گاه از این گزینه زمانی که اطلاعات بر روی هارد دیسک خود دارید استفاده نکنید ، زیرا این گزینه عملیات تست صحت نوشتن اطلاعات بر روی هارد دیسک را انجام می دهد که باعث پاک شدن تمامی اطلاعات هارد دیسک شما می شود .

HDD cache RAM test: این گزینه نیز باعث پاک شدن تمامی اطلاعات موجود بر روی هارد دیسک شما می شود ، زیرا بافر هارد دیسک را مورد تست قرار می دهد .
برای تست صحت عملکرد هارد دیسک خود پیشنهاد می شود که گزینه Verifying را انتخاب کرده و گزینه Next را تا انتها کلیک کنید و مقادیر پیش فرض تنظیمات را تغییر ندهید در انتها اسکن هارد دیسک شروع می شود و به نسبت ظرفیت هارد دیسک شما زمان متفاوتی برای این کار می خواهد . در انتها با کلیک بر روی گزینه Timing map می توانید وضعیت سلامت سطح دیسک را مشاهده کنید . رنگ های مشخص شده بر روی سکتور های هارد دیسک شما به صورت زیر می باشد :

رنگ سبز = سکتور سالم

رنگ زرد = تاخیر در خواندن

رنگ صورتی = کندی بیش از مقدار مجاز

رنگ قرمز = بد سکتور

شما می توانید هم اکنون نرم افزار Disk Analyzer را که با تمامی نسخه های ویندوز سازگاری کامل دارد بصورت رایگان و با لینک مستقیم از وبسایت دیتاویژن دریافت نمایید تا هارد دیسک خود را مورد بررسی قرار دهید.

screenshot of pc3000diskanalyzer

دانلود نرم افزار

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.