هارد دیسک چیست – قسمت اول

هارد دیسک چیست؟

هارد دیسک چیست

هارد دیسک چیست ؟ هارد دیسک درایو (که بعضاً به اختصار هارد دیسک ، HD یا HDD می شود) یک دستگاه ذخیره اطلاعات غیر فرار است. معمولاً به صورت داخلی در رایانه نصب می شود ، مستقیماً به کنترل کننده دیسک مادربرد رایانه متصل می شود. این شامل یک یا چند بشقاب است که در داخل یک محفظه مهر و موم شده هوا قرار دارد. داده ها با استفاده از یک هد مغناطیسی روی صفحه ها نوشته می شوند ، که هنگام چرخش به سرعت روی آنها حرکت می کند.

دیسک های سخت داخلی در یک محفظه درایو قرار دارند و با استفاده از کابل ATA ، SCSI یا SATA به مادربرد متصل می شوند. از طریق اتصال به PSU کامپیوتر (واحد منبع تغذیه) تغذیه می شوند.

نمونه هایی از داده های ذخیره شده در هارد دیسک کامپیوتر شامل سیستم عامل ، نرم افزار نصب شده و پرونده های شخصی کاربر است.

چرا کامپیوتر به هارد دیسک احتیاج دارد؟

رایانه به یک سیستم عامل نیاز دارد تا کاربران بتوانند با آن تعامل و استفاده کنند. این سیستم عامل حرکات صفحه کلید و ماوس را تفسیر می کند و امکان استفاده از نرم افزار مانند مرورگر اینترنت ، پردازشگر متن و بازی های ویدیویی را فراهم می کند. برای نصب سیستم عامل رایانه ، هارددیسک (یا دستگاه ذخیره سازی دیگری) مورد نیاز است. دستگاه ذخیره سازی محیط ذخیره سازی را در جایی که سیستم عامل نصب و ذخیره می شود ، فراهم می کند.

همچنین برای نصب هر برنامه یا پرونده دیگری که می خواهید روی رایانه خود نگه دارید ، به یک هارد دیسک نیاز است. هنگام بارگیری پرونده ها روی رایانه ، آنها برای همیشه بر روی هارد دیسک یا یک حافظه دیگر ذخیره می شوند تا زمانی که منتقل شوند یا حذف شوند.

 

سایر مطالب مرتبط با تکنولوژی و فناوری را در بخش فناوری دیتاویژن مطالعه نمایید.

  همچنین شما عزیزان می توانید برای تعمییر و بازیابی اطلاعات هاردتان به دفتر دیتاویژن مراجعه کنید.

اخبار فناوریبازیابی اطلاعاتتعمیرهارد دیسکهارد درایو

تعمیر هارددیتاویژنریکاوری هاردهارد دیسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *