هارد دیسک چیست – قسمت سوم

هارد دیسک

هارد دیسک


هارد دیسک چیست – قسمت سوم

هارد دیسک در کجای کامپیوتر قرار گرفته است؟

هارد دیسک چیست – قسمت سوم: تمام درایوهای سخت افزاری رایانه در داخل کیس کامپیوتر یافت می شوند و با استفاده از کابل ATA ، SCSI یا SATA به مادربرد کامپیوتر متصل می شوند. هارددیسک ها از طریق اتصال به PSU (واحد منبع تغذیه) تغذیه می شوند.
توجه داشته باشید
برخی از رایانه های قابل حمل و دسک تاپ ممکن است دارای درایوهای فلش جدیدتر باشند که مستقیماً به رابط PCIe یا رابط دیگری متصل می شوند و از کابل استفاده نمی کنند.
چه چیزی در هارد دیسک ذخیره می شود؟

یک دیسک سخت می تواند هر داده ای از جمله تصاویر ، موسیقی ، فیلم ، اسناد متنی و هر پرونده ایجاد یا بارگیری شده را ذخیره کند. همچنین ، درایوهای سخت فایلهای مربوط به سیستم عامل و برنامه های نرم افزاری را که در رایانه اجرا می شوند ، ذخیره می کنند.
اندازه هارد دیسک ها چقدر است؟

هارد دیسک اغلب بیش از هر درایو دیگری می تواند اطلاعات را ذخیره کند ، اما اندازه آن بسته به نوع درایو و سن آن متفاوت است. اندازه هارد دیسک های قدیمی چند صد مگابایت (مگابایت) تا چندین گیگابایت (گیگابایت) بود. اندازه هارد دیسک های جدید چند صد گیگابایت تا چند ترابایت (ترابایت) است. هر ساله ، فناوری جدید و پیشرفته امکان افزایش اندازه حافظه هارد دیسک را فراهم می کند.

 

توجه داشته باشید

اگر می خواهید ابعاد فیزیکی هارد دیسک را پیدا کنید ، اندازه های فیزیکی آنها برای رایانه های رومیزی ۳.۵ “یا برای لپ تاپ های ۲.۵” است. محدوده حافظه های SSD از ۱.۸ “تا ۵.۲۵” است.

 

سایر مطالب مرتبط با تکنولوژی و فناوری را در بخش فناوری دیتاویژن مطالعه نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید برای تعمییر و بازیابی اطلاعات هاردتان به دفتر دیتاویژن مراجعه کنید.

اخبار فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *